
Kuwa Branch 5-6'L bleached Set Of 15 By Gold Leaf Design Group
A staple natural item for Gold Leaf Design Group. 3 pieces per bunch. Weight of this item is an estimated average as each piece is different. Indoor only. Two colors available.
Specifications
| Product Dimensions: | 60- 72"L |
| Product Color: | Natural |
| Minimum Quantity: | 15 |
| Product Material: | Dried Natural |
| Product Finish : | Bleached |
| Product Weight: | 1.15 lb |
| Product SKU: | 6519-N |
| Shipping LTL: | No |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Kuwa Branch 5-6'L bleached Set Of 15 By Gold Leaf Design Group
A staple natural item for Gold Leaf Design Group. 3 pieces per bunch. Weight of this item is an estimated average as each piece is different. Indoor only. Two colors available.
Specifications
| Product Dimensions: | 60- 72"L |
| Product Color: | Natural |
| Minimum Quantity: | 15 |
| Product Material: | Dried Natural |
| Product Finish : | Bleached |
| Product Weight: | 1.15 lb |
| Product SKU: | 6519-N |
| Shipping LTL: | No |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A staple natural item for Gold Leaf Design Group. 3 pieces per bunch. Weight of this item is an estimated average as each piece is different. Indoor only. Two colors available.
Specifications
| Product Dimensions: | 60- 72"L |
| Product Color: | Natural |
| Minimum Quantity: | 15 |
| Product Material: | Dried Natural |
| Product Finish : | Bleached |
| Product Weight: | 1.15 lb |
| Product SKU: | 6519-N |
| Shipping LTL: | No |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























