
Keyhole Dining Chair - Set of 2 Black By LumiSource
Update your contemporary glam style dining room with the sleek design of the Keyhole Dining Chair by LumiSource. These dining chairs feature a keyhole design with a unique curved metal frame and tapered legs. The gold metal frame of these chairs stands out against the stylish velvet upholstery. Available in a set of two, the Keyhole Dining Chair comes in a variety of upholstery colors
Specifications
| Product Dimensions | 36 H x 18.5 W x 23.5 L |
| Inside Seat Width | 17.5" |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 17" |
| Backrest Height | 19.5" |
| Seat To Back Angle | 103° |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Metal, Plywood |
| Product Color: | Gold Metal, Black Velvet |
| Product SKU: | DC-KEY AUVBK2 |
| Product UPC: | 681144108724 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Fixed dining height |
| Sleek velvet upholstery |
| Sleek gold metal frame |
| Includes two dining chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $260.00
-65%$260.00
$91.00More Images















Keyhole Dining Chair - Set of 2 Black By LumiSource
Update your contemporary glam style dining room with the sleek design of the Keyhole Dining Chair by LumiSource. These dining chairs feature a keyhole design with a unique curved metal frame and tapered legs. The gold metal frame of these chairs stands out against the stylish velvet upholstery. Available in a set of two, the Keyhole Dining Chair comes in a variety of upholstery colors
Specifications
| Product Dimensions | 36 H x 18.5 W x 23.5 L |
| Inside Seat Width | 17.5" |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 17" |
| Backrest Height | 19.5" |
| Seat To Back Angle | 103° |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Metal, Plywood |
| Product Color: | Gold Metal, Black Velvet |
| Product SKU: | DC-KEY AUVBK2 |
| Product UPC: | 681144108724 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Fixed dining height |
| Sleek velvet upholstery |
| Sleek gold metal frame |
| Includes two dining chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Update your contemporary glam style dining room with the sleek design of the Keyhole Dining Chair by LumiSource. These dining chairs feature a keyhole design with a unique curved metal frame and tapered legs. The gold metal frame of these chairs stands out against the stylish velvet upholstery. Available in a set of two, the Keyhole Dining Chair comes in a variety of upholstery colors
Specifications
| Product Dimensions | 36 H x 18.5 W x 23.5 L |
| Inside Seat Width | 17.5" |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 17" |
| Backrest Height | 19.5" |
| Seat To Back Angle | 103° |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Metal, Plywood |
| Product Color: | Gold Metal, Black Velvet |
| Product SKU: | DC-KEY AUVBK2 |
| Product UPC: | 681144108724 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Fixed dining height |
| Sleek velvet upholstery |
| Sleek gold metal frame |
| Includes two dining chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























