
Keats Antique Gold Library Bookcase By Homeroots
Based on an Old French Librarie book shelf, this modern interpration is sure to delight any book reader. With it's gold tone iron styling, this bookcase will surely be a center piece in any office, library, or living room.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 32 H x 36 W x 14.5 D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Iron |
| Frame Material: | Iron |
| Product Finish: | Industrial Chic |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 389580 |
| Product UPC: | 4512822874906 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Keats Antique Gold Library Bookcase |
| Keats Antique Gold Library |
| Antique Gold Library Bookcase |
| Gold Library Bookcase |
| Keats Antique Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,205.13
-65%$1,205.13
$421.80More Images








Keats Antique Gold Library Bookcase By Homeroots
Based on an Old French Librarie book shelf, this modern interpration is sure to delight any book reader. With it's gold tone iron styling, this bookcase will surely be a center piece in any office, library, or living room.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 32 H x 36 W x 14.5 D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Iron |
| Frame Material: | Iron |
| Product Finish: | Industrial Chic |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 389580 |
| Product UPC: | 4512822874906 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Keats Antique Gold Library Bookcase |
| Keats Antique Gold Library |
| Antique Gold Library Bookcase |
| Gold Library Bookcase |
| Keats Antique Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Based on an Old French Librarie book shelf, this modern interpration is sure to delight any book reader. With it's gold tone iron styling, this bookcase will surely be a center piece in any office, library, or living room.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 32 H x 36 W x 14.5 D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Iron |
| Frame Material: | Iron |
| Product Finish: | Industrial Chic |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 389580 |
| Product UPC: | 4512822874906 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Keats Antique Gold Library Bookcase |
| Keats Antique Gold Library |
| Antique Gold Library Bookcase |
| Gold Library Bookcase |
| Keats Antique Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























