
Jumbo Gold Metal Square Tray By Homeroots
Add a touch of sophisticated minimal decor to your home with this Jumbo Gold Metal Square Tray. This tray is made from metal and has a square shape with two handles on either side. The tray has a slightly textured finish which looks even better with the dull gold finish on top. This tray can be used to serve drinks and snacks, or you can use it as a centerpiece to display your decor pieces on. The minimal design and neutral colorway will work with any interior design styles you already have in your home. 1.5" H x 10.5" W x 18.5" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 10.5in W x 18.5in D x 1.5in H |
| Product Material: | Cast Metal |
| Finish: | Gold Finish |
| Product Color: | Gold |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230004924 |
| Product SKU: | 397871 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Jumbo Gold Metal Square Tray |
| Gold Metal Square Tray |
| Jumbo Gold Metal Square |
| Metal Square Tray |
| Gold Metal Square |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Jumbo Gold Metal Square Tray By Homeroots
Add a touch of sophisticated minimal decor to your home with this Jumbo Gold Metal Square Tray. This tray is made from metal and has a square shape with two handles on either side. The tray has a slightly textured finish which looks even better with the dull gold finish on top. This tray can be used to serve drinks and snacks, or you can use it as a centerpiece to display your decor pieces on. The minimal design and neutral colorway will work with any interior design styles you already have in your home. 1.5" H x 10.5" W x 18.5" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 10.5in W x 18.5in D x 1.5in H |
| Product Material: | Cast Metal |
| Finish: | Gold Finish |
| Product Color: | Gold |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230004924 |
| Product SKU: | 397871 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Jumbo Gold Metal Square Tray |
| Gold Metal Square Tray |
| Jumbo Gold Metal Square |
| Metal Square Tray |
| Gold Metal Square |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of sophisticated minimal decor to your home with this Jumbo Gold Metal Square Tray. This tray is made from metal and has a square shape with two handles on either side. The tray has a slightly textured finish which looks even better with the dull gold finish on top. This tray can be used to serve drinks and snacks, or you can use it as a centerpiece to display your decor pieces on. The minimal design and neutral colorway will work with any interior design styles you already have in your home. 1.5" H x 10.5" W x 18.5" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 10.5in W x 18.5in D x 1.5in H |
| Product Material: | Cast Metal |
| Finish: | Gold Finish |
| Product Color: | Gold |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230004924 |
| Product SKU: | 397871 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Jumbo Gold Metal Square Tray |
| Gold Metal Square Tray |
| Jumbo Gold Metal Square |
| Metal Square Tray |
| Gold Metal Square |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























