
Jumbo Bamboo Rectangular Tray By Homeroots
With this Jumbo Bamboo Rectangular Tray you can bring in the perfect element of rustic decor to your home. This tray is made from bamboo and features a tightly woven design at the base. The rectangular edges are braided in a vertical pattern. The tray is in a natural bamboo color which has different shades in it bringing in an element of depth to the overall look. You can use this tray as centerpiece decor or you can use it serve drinks and snacks at your next dinner party. 4" H x 18" W x 28" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 18in W x 28in D x 4in H |
| Product Material: | Rattan |
| Finish: | Natural Finish |
| Product Color: | Natural |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230005280 |
| Product SKU: | 397907 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Jumbo Bamboo Rectangular Tray |
| Bamboo Rectangular Tray |
| Jumbo Bamboo Rectangular |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Jumbo Bamboo Rectangular Tray By Homeroots
With this Jumbo Bamboo Rectangular Tray you can bring in the perfect element of rustic decor to your home. This tray is made from bamboo and features a tightly woven design at the base. The rectangular edges are braided in a vertical pattern. The tray is in a natural bamboo color which has different shades in it bringing in an element of depth to the overall look. You can use this tray as centerpiece decor or you can use it serve drinks and snacks at your next dinner party. 4" H x 18" W x 28" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 18in W x 28in D x 4in H |
| Product Material: | Rattan |
| Finish: | Natural Finish |
| Product Color: | Natural |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230005280 |
| Product SKU: | 397907 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Jumbo Bamboo Rectangular Tray |
| Bamboo Rectangular Tray |
| Jumbo Bamboo Rectangular |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With this Jumbo Bamboo Rectangular Tray you can bring in the perfect element of rustic decor to your home. This tray is made from bamboo and features a tightly woven design at the base. The rectangular edges are braided in a vertical pattern. The tray is in a natural bamboo color which has different shades in it bringing in an element of depth to the overall look. You can use this tray as centerpiece decor or you can use it serve drinks and snacks at your next dinner party. 4" H x 18" W x 28" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 18in W x 28in D x 4in H |
| Product Material: | Rattan |
| Finish: | Natural Finish |
| Product Color: | Natural |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230005280 |
| Product SKU: | 397907 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Jumbo Bamboo Rectangular Tray |
| Bamboo Rectangular Tray |
| Jumbo Bamboo Rectangular |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























