
Jodha Painted Accent Cabinet By Homeroots
The muted, antiqued color tones of greens, browns and whitewash imbue this cabinet with rustic elegance. Crafted from acacia wood solids and wood products in the Water Colors finish with complementary, brass-finished hardware, the cabinet features open storage space behind closed doors separated by a deep drawer.
Specifications
| Product Dimensions: | 55" H x 19.75" W x 15.75" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389712 |
| Product UPC: | 4512822876283 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Jodha Painted Accent Cabinet By Homeroots
The muted, antiqued color tones of greens, browns and whitewash imbue this cabinet with rustic elegance. Crafted from acacia wood solids and wood products in the Water Colors finish with complementary, brass-finished hardware, the cabinet features open storage space behind closed doors separated by a deep drawer.
Specifications
| Product Dimensions: | 55" H x 19.75" W x 15.75" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389712 |
| Product UPC: | 4512822876283 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The muted, antiqued color tones of greens, browns and whitewash imbue this cabinet with rustic elegance. Crafted from acacia wood solids and wood products in the Water Colors finish with complementary, brass-finished hardware, the cabinet features open storage space behind closed doors separated by a deep drawer.
Specifications
| Product Dimensions: | 55" H x 19.75" W x 15.75" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389712 |
| Product UPC: | 4512822876283 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























