
Jie Dining Chair - Set of 2 Black By LumiSource
Glam and unique in design, the Jie Dining Chair by LumiSource will look great in your dining area. The Jie features a sleek gold metal frame design and stylish velvet upholstery, available in a variety of colors, choose the one that suits your space.
Specifications
| Product Dimensions | 31 H x 20.5 W x 22.25 L |
| Inside Seat Width | 19.5" |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 19" |
| Backrest Height | 14" |
| Seat To Back Angle | 100° |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Steel |
| Product Color: | Gold Steel, Black Velvet |
| Product SKU: | DC-JIE AUVBK2 |
| Product UPC: | 681144134341 |
| Shipping Type: | SMALL PARCEL |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Glam styling |
| Fixed dining height seating |
| Unique frame design |
| Stylish velvet upholstery |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $400.00
-65%$400.00
$140.00More Images


























Jie Dining Chair - Set of 2 Black By LumiSource
Glam and unique in design, the Jie Dining Chair by LumiSource will look great in your dining area. The Jie features a sleek gold metal frame design and stylish velvet upholstery, available in a variety of colors, choose the one that suits your space.
Specifications
| Product Dimensions | 31 H x 20.5 W x 22.25 L |
| Inside Seat Width | 19.5" |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 19" |
| Backrest Height | 14" |
| Seat To Back Angle | 100° |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Steel |
| Product Color: | Gold Steel, Black Velvet |
| Product SKU: | DC-JIE AUVBK2 |
| Product UPC: | 681144134341 |
| Shipping Type: | SMALL PARCEL |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Glam styling |
| Fixed dining height seating |
| Unique frame design |
| Stylish velvet upholstery |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Glam and unique in design, the Jie Dining Chair by LumiSource will look great in your dining area. The Jie features a sleek gold metal frame design and stylish velvet upholstery, available in a variety of colors, choose the one that suits your space.
Specifications
| Product Dimensions | 31 H x 20.5 W x 22.25 L |
| Inside Seat Width | 19.5" |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 19" |
| Backrest Height | 14" |
| Seat To Back Angle | 100° |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Steel |
| Product Color: | Gold Steel, Black Velvet |
| Product SKU: | DC-JIE AUVBK2 |
| Product UPC: | 681144134341 |
| Shipping Type: | SMALL PARCEL |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Glam styling |
| Fixed dining height seating |
| Unique frame design |
| Stylish velvet upholstery |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























