
Italian Modern White & Grey Right Nightstand By Homeroots
White Gloss and Matte Grey Finish; Chromed Plastic Accents and Feet; Left & Right Side Design; 2 Drawers; Soft Closing Drawers; Made In Italy; No Assembly Required; - MDF, Plastic, Veneer
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 21 H x 27 W x 16 D |
| Product Material: | Mdf |
| Product Color: | White / Grey |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 282572 |
| Product UPC: | 689805025113 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern White Grey Right Nightstand |
| Italian Modern White Grey Right |
| White Grey Right Nightstand |
| Grey Right Nightstand |
| Italian Modern White Grey |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $400.30
-65%$400.30
$140.10More Images


Italian Modern White & Grey Right Nightstand By Homeroots
White Gloss and Matte Grey Finish; Chromed Plastic Accents and Feet; Left & Right Side Design; 2 Drawers; Soft Closing Drawers; Made In Italy; No Assembly Required; - MDF, Plastic, Veneer
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 21 H x 27 W x 16 D |
| Product Material: | Mdf |
| Product Color: | White / Grey |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 282572 |
| Product UPC: | 689805025113 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern White Grey Right Nightstand |
| Italian Modern White Grey Right |
| White Grey Right Nightstand |
| Grey Right Nightstand |
| Italian Modern White Grey |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
White Gloss and Matte Grey Finish; Chromed Plastic Accents and Feet; Left & Right Side Design; 2 Drawers; Soft Closing Drawers; Made In Italy; No Assembly Required; - MDF, Plastic, Veneer
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 21 H x 27 W x 16 D |
| Product Material: | Mdf |
| Product Color: | White / Grey |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 282572 |
| Product UPC: | 689805025113 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern White Grey Right Nightstand |
| Italian Modern White Grey Right |
| White Grey Right Nightstand |
| Grey Right Nightstand |
| Italian Modern White Grey |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























