
Iron And Leather Counter Stool By Homeroots
Truly an unconventional combination the Iron and Leather Counter Stool is a great addition to your kitchen, drawing room or even bedroom. The brown leather button tufted seating enhances a sense of luxury while the iron legs represent it rusticity. 20" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 20in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Brown Leather |
| Product Color: | Multi-Color |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822870052 |
| Product SKU: | 389143 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Iron Leather Counter Stool |
| Leather Counter Stool |
| Iron Leather Counter |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $386.13
-65%$386.13
$135.15More Images





Iron And Leather Counter Stool By Homeroots
Truly an unconventional combination the Iron and Leather Counter Stool is a great addition to your kitchen, drawing room or even bedroom. The brown leather button tufted seating enhances a sense of luxury while the iron legs represent it rusticity. 20" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 20in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Brown Leather |
| Product Color: | Multi-Color |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822870052 |
| Product SKU: | 389143 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Iron Leather Counter Stool |
| Leather Counter Stool |
| Iron Leather Counter |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Truly an unconventional combination the Iron and Leather Counter Stool is a great addition to your kitchen, drawing room or even bedroom. The brown leather button tufted seating enhances a sense of luxury while the iron legs represent it rusticity. 20" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 20in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Brown Leather |
| Product Color: | Multi-Color |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822870052 |
| Product SKU: | 389143 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Iron Leather Counter Stool |
| Leather Counter Stool |
| Iron Leather Counter |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























