
Industrial Chic Bar Stool By Homeroots
Square in shape, the Industrial Chic Bar Stool is aesthetic in appearance. Handcrafted from solid woods and iron, it is very impressive and versatile in nature. Use it as a seat or table top to exhibit one of your famous trophies or your houseplants. 25" x 12" x 12"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 25in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Industrial Chic |
| Product Color: | Multi-Color |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869254 |
| Product SKU: | 389060 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $316.28
-65%$316.28
$110.70More Images



Industrial Chic Bar Stool By Homeroots
Square in shape, the Industrial Chic Bar Stool is aesthetic in appearance. Handcrafted from solid woods and iron, it is very impressive and versatile in nature. Use it as a seat or table top to exhibit one of your famous trophies or your houseplants. 25" x 12" x 12"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 25in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Industrial Chic |
| Product Color: | Multi-Color |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869254 |
| Product SKU: | 389060 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Square in shape, the Industrial Chic Bar Stool is aesthetic in appearance. Handcrafted from solid woods and iron, it is very impressive and versatile in nature. Use it as a seat or table top to exhibit one of your famous trophies or your houseplants. 25" x 12" x 12"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 25in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Industrial Chic |
| Product Color: | Multi-Color |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869254 |
| Product SKU: | 389060 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























