
Imperial White Console Cabinet By Homeroots
This stylish console cabinet combines Modern minimalism with Eastern design elements. Featuring clean lines and a White finish, its inner storage cabinet and two drawers make it a great addition in an entryway, hallway or living room.
Crafted from bayur wood solids and wood products with nickel finished hardware.
Find the entire Imperial Upholstered
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31in W x 14in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876504 |
| Product SKU: | 389745 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Imperial White Console Cabinet |
| White Console Cabinet |
| Imperial White Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Imperial White Console Cabinet By Homeroots
This stylish console cabinet combines Modern minimalism with Eastern design elements. Featuring clean lines and a White finish, its inner storage cabinet and two drawers make it a great addition in an entryway, hallway or living room.
Crafted from bayur wood solids and wood products with nickel finished hardware.
Find the entire Imperial Upholstered
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31in W x 14in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876504 |
| Product SKU: | 389745 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Imperial White Console Cabinet |
| White Console Cabinet |
| Imperial White Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stylish console cabinet combines Modern minimalism with Eastern design elements. Featuring clean lines and a White finish, its inner storage cabinet and two drawers make it a great addition in an entryway, hallway or living room.
Crafted from bayur wood solids and wood products with nickel finished hardware.
Find the entire Imperial Upholstered
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31in W x 14in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876504 |
| Product SKU: | 389745 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Imperial White Console Cabinet |
| White Console Cabinet |
| Imperial White Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























