
Imperial Coffee Console Cabinet By Homeroots
This stylish console cabinet combines Modern minimalism with Eastern design elements. Featuring clean lines and a Coffee finish, its inner storage cabinet and two drawers make it a great addition in an entryway, hallway or living room.
Crafted from bayur wood solids and wood products with nickel finished hardware.
Find the entire Imperial Upholstered
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31in W x 14in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876528 |
| Product SKU: | 389747 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Imperial Coffee Console Cabinet |
| Coffee Console Cabinet |
| Imperial Coffee Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Imperial Coffee Console Cabinet By Homeroots
This stylish console cabinet combines Modern minimalism with Eastern design elements. Featuring clean lines and a Coffee finish, its inner storage cabinet and two drawers make it a great addition in an entryway, hallway or living room.
Crafted from bayur wood solids and wood products with nickel finished hardware.
Find the entire Imperial Upholstered
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31in W x 14in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876528 |
| Product SKU: | 389747 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Imperial Coffee Console Cabinet |
| Coffee Console Cabinet |
| Imperial Coffee Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stylish console cabinet combines Modern minimalism with Eastern design elements. Featuring clean lines and a Coffee finish, its inner storage cabinet and two drawers make it a great addition in an entryway, hallway or living room.
Crafted from bayur wood solids and wood products with nickel finished hardware.
Find the entire Imperial Upholstered
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31in W x 14in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876528 |
| Product SKU: | 389747 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Imperial Coffee Console Cabinet |
| Coffee Console Cabinet |
| Imperial Coffee Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























