
Iko White Modern Sideboard Double Door Cabinet By Homeroots
Clean lines and versatile use are the hallmarks of this Iko White Sideboard Double Door Cabinet. Made of sturdy manufactured wood in a clean white finish this double door cabinet opens up to include a shelf and four cubbie sections for storage. The natural color solid wood legs are raised off the floor and along with the black door pulls, give this cabinet a slightly modern edge. This multi-function cabinet can be used anywhere from the dining room as a buffet or sideboard, to the office as a credenza, the living room, bedroom, or kid's playroom for a storage dresser. 28" x 36" x 14"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35.51in W x 13.81in D x 28.14in H |
| Product Material: | Manufactured Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230116382 |
| Product SKU: | 403326 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Sideboard Double Door Cabinet |
| White Modern Sideboard Double Door |
| Sideboard Double Door Cabinet |
| Iko White Modern Sideboard Double |
| Double Door Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $177.46
-65%$177.46
$62.11More Images



Iko White Modern Sideboard Double Door Cabinet By Homeroots
Clean lines and versatile use are the hallmarks of this Iko White Sideboard Double Door Cabinet. Made of sturdy manufactured wood in a clean white finish this double door cabinet opens up to include a shelf and four cubbie sections for storage. The natural color solid wood legs are raised off the floor and along with the black door pulls, give this cabinet a slightly modern edge. This multi-function cabinet can be used anywhere from the dining room as a buffet or sideboard, to the office as a credenza, the living room, bedroom, or kid's playroom for a storage dresser. 28" x 36" x 14"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35.51in W x 13.81in D x 28.14in H |
| Product Material: | Manufactured Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230116382 |
| Product SKU: | 403326 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Sideboard Double Door Cabinet |
| White Modern Sideboard Double Door |
| Sideboard Double Door Cabinet |
| Iko White Modern Sideboard Double |
| Double Door Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Clean lines and versatile use are the hallmarks of this Iko White Sideboard Double Door Cabinet. Made of sturdy manufactured wood in a clean white finish this double door cabinet opens up to include a shelf and four cubbie sections for storage. The natural color solid wood legs are raised off the floor and along with the black door pulls, give this cabinet a slightly modern edge. This multi-function cabinet can be used anywhere from the dining room as a buffet or sideboard, to the office as a credenza, the living room, bedroom, or kid's playroom for a storage dresser. 28" x 36" x 14"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35.51in W x 13.81in D x 28.14in H |
| Product Material: | Manufactured Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230116382 |
| Product SKU: | 403326 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Sideboard Double Door Cabinet |
| White Modern Sideboard Double Door |
| Sideboard Double Door Cabinet |
| Iko White Modern Sideboard Double |
| Double Door Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























