
Ian Modern Entertainment Center By Homeroots
This sleek, modern entertainment center features a low profile design for your wide screen television and three touch-opening doors for components storage. It is beautifully crafted from solid sheesham wood and recycled teak with a two-tone natural/espresso finish.
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 65in W x 13.75in D x 13.75in H |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Butler Loft |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389229 |
| Product UPC: | 4512822871004 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Ian Modern Entertainment Center |
| Ian Modern Entertainment |
| Modern Entertainment Center |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Ian Modern Entertainment Center By Homeroots
This sleek, modern entertainment center features a low profile design for your wide screen television and three touch-opening doors for components storage. It is beautifully crafted from solid sheesham wood and recycled teak with a two-tone natural/espresso finish.
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 65in W x 13.75in D x 13.75in H |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Butler Loft |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389229 |
| Product UPC: | 4512822871004 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Ian Modern Entertainment Center |
| Ian Modern Entertainment |
| Modern Entertainment Center |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This sleek, modern entertainment center features a low profile design for your wide screen television and three touch-opening doors for components storage. It is beautifully crafted from solid sheesham wood and recycled teak with a two-tone natural/espresso finish.
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 65in W x 13.75in D x 13.75in H |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Butler Loft |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389229 |
| Product UPC: | 4512822871004 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Ian Modern Entertainment Center |
| Ian Modern Entertainment |
| Modern Entertainment Center |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























