
Horse Wall Decoration By Homeroots
Horses symbolize personal drive, passion, and freedom. Among all animals, they show a strong motivation that carries one through life. This resin decoration is definitely a unique one. It has a side view of two horses on their hind legs. The frame measures 32 inches wide by 32 inches high. With a stone themed finish, this large piece will grab attention without a doubt. This horses wall decoration piece would be a great item to fill up any blank walls.
Specifications
| Product Dimensions: | 29" H x 5" W x 28.5" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364257 |
| Product UPC: | 4512839553375 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $268.88
-65%$268.88
$94.11More Images



Horse Wall Decoration By Homeroots
Horses symbolize personal drive, passion, and freedom. Among all animals, they show a strong motivation that carries one through life. This resin decoration is definitely a unique one. It has a side view of two horses on their hind legs. The frame measures 32 inches wide by 32 inches high. With a stone themed finish, this large piece will grab attention without a doubt. This horses wall decoration piece would be a great item to fill up any blank walls.
Specifications
| Product Dimensions: | 29" H x 5" W x 28.5" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364257 |
| Product UPC: | 4512839553375 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Horses symbolize personal drive, passion, and freedom. Among all animals, they show a strong motivation that carries one through life. This resin decoration is definitely a unique one. It has a side view of two horses on their hind legs. The frame measures 32 inches wide by 32 inches high. With a stone themed finish, this large piece will grab attention without a doubt. This horses wall decoration piece would be a great item to fill up any blank walls.
Specifications
| Product Dimensions: | 29" H x 5" W x 28.5" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364257 |
| Product UPC: | 4512839553375 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























