
Honey Oak Espresso Wood Chest By Homeroots
This chest is strikingly unique and provides a smart storing solution for your childs bedroom. Featuring 5 drawers, there will be abundant storage spaces for your child to keep his or her clothes and toys organized. Additionally, the leg of this chest is designed with the guitar pattern; pairing it with our Petrus bunk bed, this set will sure to be your childs favorite.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 18 W x 33 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Honey Oak & Espresso |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347199 |
| Product UPC: | 4512839709925 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Oak Espresso Wood Chest |
| Honey Oak Espresso Wood Chest |
| Espresso Wood Chest |
| 48 Honey Oak Espresso Wood |
| Oak Espresso Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $823.08
-65%$823.08
$288.08More Images




Honey Oak Espresso Wood Chest By Homeroots
This chest is strikingly unique and provides a smart storing solution for your childs bedroom. Featuring 5 drawers, there will be abundant storage spaces for your child to keep his or her clothes and toys organized. Additionally, the leg of this chest is designed with the guitar pattern; pairing it with our Petrus bunk bed, this set will sure to be your childs favorite.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 18 W x 33 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Honey Oak & Espresso |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347199 |
| Product UPC: | 4512839709925 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Oak Espresso Wood Chest |
| Honey Oak Espresso Wood Chest |
| Espresso Wood Chest |
| 48 Honey Oak Espresso Wood |
| Oak Espresso Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chest is strikingly unique and provides a smart storing solution for your childs bedroom. Featuring 5 drawers, there will be abundant storage spaces for your child to keep his or her clothes and toys organized. Additionally, the leg of this chest is designed with the guitar pattern; pairing it with our Petrus bunk bed, this set will sure to be your childs favorite.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 18 W x 33 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Honey Oak & Espresso |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347199 |
| Product UPC: | 4512839709925 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Oak Espresso Wood Chest |
| Honey Oak Espresso Wood Chest |
| Espresso Wood Chest |
| 48 Honey Oak Espresso Wood |
| Oak Espresso Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























