
Hexagon Hinged Solid Wood Brass Metal Coffee Table w Storage By Homeroots
Is A Unique, Wooden-Top Coffee Table Featuring A Hexagonal Shaped Base. Hinged Opening On The Top Allow For Storage In The Base.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 48in D x 14in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Hexagon |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376274 |
| Product UPC: | 4512822894812 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brass Metal Coffee Table Storage |
| Hexagon Hinged Solid Wood |
| Wood Brass Metal Coffee Table |
| Metal Coffee Table Storage |
| Hinged Solid Wood Brass Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Hexagon Hinged Solid Wood Brass Metal Coffee Table w Storage By Homeroots
Is A Unique, Wooden-Top Coffee Table Featuring A Hexagonal Shaped Base. Hinged Opening On The Top Allow For Storage In The Base.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 48in D x 14in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Hexagon |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376274 |
| Product UPC: | 4512822894812 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brass Metal Coffee Table Storage |
| Hexagon Hinged Solid Wood |
| Wood Brass Metal Coffee Table |
| Metal Coffee Table Storage |
| Hinged Solid Wood Brass Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Unique, Wooden-Top Coffee Table Featuring A Hexagonal Shaped Base. Hinged Opening On The Top Allow For Storage In The Base.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 48in D x 14in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Hexagon |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376274 |
| Product UPC: | 4512822894812 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brass Metal Coffee Table Storage |
| Hexagon Hinged Solid Wood |
| Wood Brass Metal Coffee Table |
| Metal Coffee Table Storage |
| Hinged Solid Wood Brass Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























