
Haveli Reclaimed Wood Sideboard By Homeroots
Add a touch of color to your space with the Haveli sideboard. Behind the reclaimed mango wood shutter doors is ample storage to tuck away anything you might need. The heavily distressed painted finish adds interest, texture and a sense of history.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 56in W x 17in D x 21in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876924 |
| Product SKU: | 389793 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Haveli Reclaimed Wood Sideboard |
| Haveli Reclaimed Wood |
| Reclaimed Wood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Haveli Reclaimed Wood Sideboard By Homeroots
Add a touch of color to your space with the Haveli sideboard. Behind the reclaimed mango wood shutter doors is ample storage to tuck away anything you might need. The heavily distressed painted finish adds interest, texture and a sense of history.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 56in W x 17in D x 21in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876924 |
| Product SKU: | 389793 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Haveli Reclaimed Wood Sideboard |
| Haveli Reclaimed Wood |
| Reclaimed Wood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of color to your space with the Haveli sideboard. Behind the reclaimed mango wood shutter doors is ample storage to tuck away anything you might need. The heavily distressed painted finish adds interest, texture and a sense of history.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 56in W x 17in D x 21in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876924 |
| Product SKU: | 389793 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Haveli Reclaimed Wood Sideboard |
| Haveli Reclaimed Wood |
| Reclaimed Wood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























