
Hand Painted Candle Holder By Homeroots
Decorated in the Cloisonne technique, this Hand Painted Candle Holder is a beautiful work of art. The slim, tall and slender structure of the holder is ideal for any kind of traditional decor or prop it on the fireplace mantel. 18" x 5.5" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 18" H x 5.5" W x 5.5" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Hors D'oeuvres |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389234 |
| Product UPC: | 4512822871059 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $120.66
-65%$120.66
$42.23More Images




Hand Painted Candle Holder By Homeroots
Decorated in the Cloisonne technique, this Hand Painted Candle Holder is a beautiful work of art. The slim, tall and slender structure of the holder is ideal for any kind of traditional decor or prop it on the fireplace mantel. 18" x 5.5" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 18" H x 5.5" W x 5.5" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Hors D'oeuvres |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389234 |
| Product UPC: | 4512822871059 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Decorated in the Cloisonne technique, this Hand Painted Candle Holder is a beautiful work of art. The slim, tall and slender structure of the holder is ideal for any kind of traditional decor or prop it on the fireplace mantel. 18" x 5.5" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 18" H x 5.5" W x 5.5" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Hors D'oeuvres |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389234 |
| Product UPC: | 4512822871059 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























