
Hand Hammered Painted Holiday Stocking By Kalalou
Have a hand-hammered holiday with this Haitian-made stocking. A 21” high x 10” wide red sock with white and green details decks your halls, fireplace, or chimney. Greet guests with a unique door hanger, or use this classic holiday symbol for festive party decor.
Specifications
| Product Dimension: | 0.5" L x 10" W x 21" H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Multi |
| Product Finish: | Distressed |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6605 |
| Product UPC: | 841628196290 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $57.95
-65%$57.95
$20.28More Images


Hand Hammered Painted Holiday Stocking By Kalalou
Have a hand-hammered holiday with this Haitian-made stocking. A 21” high x 10” wide red sock with white and green details decks your halls, fireplace, or chimney. Greet guests with a unique door hanger, or use this classic holiday symbol for festive party decor.
Specifications
| Product Dimension: | 0.5" L x 10" W x 21" H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Multi |
| Product Finish: | Distressed |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6605 |
| Product UPC: | 841628196290 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Have a hand-hammered holiday with this Haitian-made stocking. A 21” high x 10” wide red sock with white and green details decks your halls, fireplace, or chimney. Greet guests with a unique door hanger, or use this classic holiday symbol for festive party decor.
Specifications
| Product Dimension: | 0.5" L x 10" W x 21" H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Multi |
| Product Finish: | Distressed |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6605 |
| Product UPC: | 841628196290 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























