
Hand Hammered Metal Mushroom By Kalalou
These painted metal mushrooms are a sure crowd-pleaser. Show your fun-gi side with this three-in-one toadstool set. Add this handmade Haitian shroom statue to your kitchen or potting shed for a colorful surprise.
Specifications
| Product Type: | Garden |
| Product Dimension: | 17" L x 1" W x 23" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | A6367 |
| Product UPC: | 841628193572 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $67.95
-65%$67.95
$23.78More Images



Hand Hammered Metal Mushroom By Kalalou
These painted metal mushrooms are a sure crowd-pleaser. Show your fun-gi side with this three-in-one toadstool set. Add this handmade Haitian shroom statue to your kitchen or potting shed for a colorful surprise.
Specifications
| Product Type: | Garden |
| Product Dimension: | 17" L x 1" W x 23" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | A6367 |
| Product UPC: | 841628193572 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These painted metal mushrooms are a sure crowd-pleaser. Show your fun-gi side with this three-in-one toadstool set. Add this handmade Haitian shroom statue to your kitchen or potting shed for a colorful surprise.
Specifications
| Product Type: | Garden |
| Product Dimension: | 17" L x 1" W x 23" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | A6367 |
| Product UPC: | 841628193572 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























