
Grooved Wood Framed Mirror By Kalalou
This mirror has flower power. An oval wall mirror is the center of a wooden frame. Intricate designs carved into the "petals" add dimension and interest. Perfect for a teen bedroom or themed office.
Specifications
| Product Type: | Mirror |
| Product Dimension: | 20.5" L x 1" W x 29.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood/Glass |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CVY1418 |
| Product UPC: | 841628194814 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $149.95
-65%$149.95
$52.48More Images


Grooved Wood Framed Mirror By Kalalou
This mirror has flower power. An oval wall mirror is the center of a wooden frame. Intricate designs carved into the "petals" add dimension and interest. Perfect for a teen bedroom or themed office.
Specifications
| Product Type: | Mirror |
| Product Dimension: | 20.5" L x 1" W x 29.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood/Glass |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CVY1418 |
| Product UPC: | 841628194814 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This mirror has flower power. An oval wall mirror is the center of a wooden frame. Intricate designs carved into the "petals" add dimension and interest. Perfect for a teen bedroom or themed office.
Specifications
| Product Type: | Mirror |
| Product Dimension: | 20.5" L x 1" W x 29.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood/Glass |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CVY1418 |
| Product UPC: | 841628194814 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























