
Grey Nightstand With 3 Drawers By Homeroots
Introducing a grey 3 drawer nightstand , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 2 large spacious drawers and 1 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile nightstand fit for any decor style. Choose this grey nightstand to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 27 H x 24 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Grey |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384061 |
| Product UPC: | 4512822757698 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $242.19
-65%$242.19
$84.77More Images



Grey Nightstand With 3 Drawers By Homeroots
Introducing a grey 3 drawer nightstand , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 2 large spacious drawers and 1 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile nightstand fit for any decor style. Choose this grey nightstand to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 27 H x 24 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Grey |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384061 |
| Product UPC: | 4512822757698 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing a grey 3 drawer nightstand , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 2 large spacious drawers and 1 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile nightstand fit for any decor style. Choose this grey nightstand to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 27 H x 24 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Grey |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384061 |
| Product UPC: | 4512822757698 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























