
Grey Linen With Chrome Trim - Queen Size Bed By Homeroots
Give your bedroom a master appearance with this luxurious queen size bed frame and wing back headboard, upholstered in an elegant grey linen-look fabric. The gently curved classic style of this floor length headboard, outlined with a chrome nailhead trim
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 56.5 H x 66.5 W x 87.5 D |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Grey |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 355767 |
| Product UPC: | 4512839642475 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Linen Chrome Trim Queen Size |
| 66 87 56 Grey Linen |
| Queen Size Bed |
| 87 56 Grey Linen Chrome |
| Grey Linen Chrome Trim Queen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Grey Linen With Chrome Trim - Queen Size Bed By Homeroots
Give your bedroom a master appearance with this luxurious queen size bed frame and wing back headboard, upholstered in an elegant grey linen-look fabric. The gently curved classic style of this floor length headboard, outlined with a chrome nailhead trim
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 56.5 H x 66.5 W x 87.5 D |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Grey |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 355767 |
| Product UPC: | 4512839642475 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Linen Chrome Trim Queen Size |
| 66 87 56 Grey Linen |
| Queen Size Bed |
| 87 56 Grey Linen Chrome |
| Grey Linen Chrome Trim Queen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your bedroom a master appearance with this luxurious queen size bed frame and wing back headboard, upholstered in an elegant grey linen-look fabric. The gently curved classic style of this floor length headboard, outlined with a chrome nailhead trim
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 56.5 H x 66.5 W x 87.5 D |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Grey |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 355767 |
| Product UPC: | 4512839642475 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Linen Chrome Trim Queen Size |
| 66 87 56 Grey Linen |
| Queen Size Bed |
| 87 56 Grey Linen Chrome |
| Grey Linen Chrome Trim Queen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























