
Grey Faux Leather Dining Chair By Homeroots
Take dining to a whole new level with the Grey Faux Leather Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a stainless steel base with a beautiful finish and a masterfully upholstered seat in a rich emerald green color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 36" H x 36" W x 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 24" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Steel, Faux Leather |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472163 |
| Product UPC: | 606114578338 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

















Grey Faux Leather Dining Chair By Homeroots
Take dining to a whole new level with the Grey Faux Leather Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a stainless steel base with a beautiful finish and a masterfully upholstered seat in a rich emerald green color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 36" H x 36" W x 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 24" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Steel, Faux Leather |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472163 |
| Product UPC: | 606114578338 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Take dining to a whole new level with the Grey Faux Leather Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a stainless steel base with a beautiful finish and a masterfully upholstered seat in a rich emerald green color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 36" H x 36" W x 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 24" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Steel, Faux Leather |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472163 |
| Product UPC: | 606114578338 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























