
Grey Dresser With 9 Drawers By Homeroots
Introducing a grey 9 drawer dresser , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 6 large spacious drawers and 3 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile dresser fit for any decor style. Choose this grey dresser to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 39 H x 59 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Grey |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384059 |
| Product UPC: | 4512822757674 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $687.78
-65%$687.78
$240.72More Images



Grey Dresser With 9 Drawers By Homeroots
Introducing a grey 9 drawer dresser , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 6 large spacious drawers and 3 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile dresser fit for any decor style. Choose this grey dresser to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 39 H x 59 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Grey |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384059 |
| Product UPC: | 4512822757674 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing a grey 9 drawer dresser , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 6 large spacious drawers and 3 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile dresser fit for any decor style. Choose this grey dresser to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 39 H x 59 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Grey |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384059 |
| Product UPC: | 4512822757674 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























