
Greta Bone Inlay Sideboard By Homeroots
When storage is needed but you don't want to sacrifice style, this stunning sideboard is your go-to. Simply set it on a blank wall across from the front door to greet guests as they walk through the front door. Use this posh piece to stage mirrors and a few framed family photos. Behind the three hand crafted with bone inlay and MDF, with push latch closures and adjustable shelves, this clean-lined modern sideboard, offers a stylish spot to stow fine china, table linens, and more.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 59in W x 16in D x 32in H |
| Product Material: | Bone |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black Bone Inlay |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876597 |
| Product SKU: | 389757 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Greta Bone Inlay Sideboard By Homeroots
When storage is needed but you don't want to sacrifice style, this stunning sideboard is your go-to. Simply set it on a blank wall across from the front door to greet guests as they walk through the front door. Use this posh piece to stage mirrors and a few framed family photos. Behind the three hand crafted with bone inlay and MDF, with push latch closures and adjustable shelves, this clean-lined modern sideboard, offers a stylish spot to stow fine china, table linens, and more.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 59in W x 16in D x 32in H |
| Product Material: | Bone |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black Bone Inlay |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876597 |
| Product SKU: | 389757 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
When storage is needed but you don't want to sacrifice style, this stunning sideboard is your go-to. Simply set it on a blank wall across from the front door to greet guests as they walk through the front door. Use this posh piece to stage mirrors and a few framed family photos. Behind the three hand crafted with bone inlay and MDF, with push latch closures and adjustable shelves, this clean-lined modern sideboard, offers a stylish spot to stow fine china, table linens, and more.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 59in W x 16in D x 32in H |
| Product Material: | Bone |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black Bone Inlay |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876597 |
| Product SKU: | 389757 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























