
Graywash Textured Geo Contemporary Accent Cabinet By Homeroots
Add some contemporary flair to your space at the same time you add storage and organization opportunity with this Graywash Textured Geo Contemporary Accent Cabinet. The multipurpose storage cabinet features double doors with three shelves inside for ample storage. The gray wash finish has the added bonus of textured triangle panels on both doors and contemporary gold abstract door hardware. Make the most of your living space with this functional yet decorative and fashionable cabinet. 36" x 32" x 15.8"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 32in W x 15.75in D x 36in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch Veneer, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Graywashed and gold finish |
| Product Color: | Gray |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100138 |
| Product SKU: | 401698 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Textured Geo Contemporary Accent Cabinet |
| Graywash Textured Geo Contemporary Accent |
| Graywash Textured Geo Contemporary |
| Geo Contemporary Accent Cabinet |
| Graywash Textured Geo |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $385.86
-65%$385.86
$135.05More Images








Graywash Textured Geo Contemporary Accent Cabinet By Homeroots
Add some contemporary flair to your space at the same time you add storage and organization opportunity with this Graywash Textured Geo Contemporary Accent Cabinet. The multipurpose storage cabinet features double doors with three shelves inside for ample storage. The gray wash finish has the added bonus of textured triangle panels on both doors and contemporary gold abstract door hardware. Make the most of your living space with this functional yet decorative and fashionable cabinet. 36" x 32" x 15.8"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 32in W x 15.75in D x 36in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch Veneer, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Graywashed and gold finish |
| Product Color: | Gray |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100138 |
| Product SKU: | 401698 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Textured Geo Contemporary Accent Cabinet |
| Graywash Textured Geo Contemporary Accent |
| Graywash Textured Geo Contemporary |
| Geo Contemporary Accent Cabinet |
| Graywash Textured Geo |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some contemporary flair to your space at the same time you add storage and organization opportunity with this Graywash Textured Geo Contemporary Accent Cabinet. The multipurpose storage cabinet features double doors with three shelves inside for ample storage. The gray wash finish has the added bonus of textured triangle panels on both doors and contemporary gold abstract door hardware. Make the most of your living space with this functional yet decorative and fashionable cabinet. 36" x 32" x 15.8"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 32in W x 15.75in D x 36in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch Veneer, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Graywashed and gold finish |
| Product Color: | Gray |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100138 |
| Product SKU: | 401698 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Textured Geo Contemporary Accent Cabinet |
| Graywash Textured Geo Contemporary Accent |
| Graywash Textured Geo Contemporary |
| Geo Contemporary Accent Cabinet |
| Graywash Textured Geo |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























