
Gray Wash 4 Panel with Scroll Work Room Divider Screen By Homeroots
This exquisite 4 Panel room divider screen has a frame and panels constructed of solid cedar wood stained in a distressed wash soft Gray/Blue Finish. The beautiful and detailed scroll work on the top panels are made from stamped antique brass metal insets. This handmade floor screen is finished on both sides. 1" x 76" x 84"
Specifications
| Product Dimensions: | 84" H x 1" W x 76" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274888 |
| Product UPC: | 689805010706 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,594.06
-65%$1,594.06
$557.92More Images




Gray Wash 4 Panel with Scroll Work Room Divider Screen By Homeroots
This exquisite 4 Panel room divider screen has a frame and panels constructed of solid cedar wood stained in a distressed wash soft Gray/Blue Finish. The beautiful and detailed scroll work on the top panels are made from stamped antique brass metal insets. This handmade floor screen is finished on both sides. 1" x 76" x 84"
Specifications
| Product Dimensions: | 84" H x 1" W x 76" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274888 |
| Product UPC: | 689805010706 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This exquisite 4 Panel room divider screen has a frame and panels constructed of solid cedar wood stained in a distressed wash soft Gray/Blue Finish. The beautiful and detailed scroll work on the top panels are made from stamped antique brass metal insets. This handmade floor screen is finished on both sides. 1" x 76" x 84"
Specifications
| Product Dimensions: | 84" H x 1" W x 76" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274888 |
| Product UPC: | 689805010706 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























