
Gray Velet Covered Seat Accent Chair with Gold Swivel Base By Homeroots
Gray Velet Covered Seat Accent Chair with Gold Swivel Base |A luxurious, velvet covered, barrel chair with a swivel base.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29in W x 28.5in D x 31in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380634 |
| Product UPC: | 4512822716145 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Seat Accent Chair Gold Swivel |
| Velet Covered Seat Accent Chair |
| Covered Seat Accent Chair Gold |
| Accent Chair Gold Swivel Base |
| Gray Velet Covered Seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,159.63
-65%$1,159.63
$405.87More Images






Gray Velet Covered Seat Accent Chair with Gold Swivel Base By Homeroots
Gray Velet Covered Seat Accent Chair with Gold Swivel Base |A luxurious, velvet covered, barrel chair with a swivel base.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29in W x 28.5in D x 31in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380634 |
| Product UPC: | 4512822716145 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Seat Accent Chair Gold Swivel |
| Velet Covered Seat Accent Chair |
| Covered Seat Accent Chair Gold |
| Accent Chair Gold Swivel Base |
| Gray Velet Covered Seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Gray Velet Covered Seat Accent Chair with Gold Swivel Base |A luxurious, velvet covered, barrel chair with a swivel base.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29in W x 28.5in D x 31in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380634 |
| Product UPC: | 4512822716145 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Seat Accent Chair Gold Swivel |
| Velet Covered Seat Accent Chair |
| Covered Seat Accent Chair Gold |
| Accent Chair Gold Swivel Base |
| Gray Velet Covered Seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























