
Gray Sofa Set By Homeroots - 366303
Turn your home into an amazing center for receiving every kind of guest. This sofa set is made of quality wood upholstered in leather and built to last. With a gray finish, the set not only offers premium comfort but also adds elegance into your home. Bring it into your living space for a beautiful and refreshing update. Dimensions: 192" X 108" X 120".
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 192in W x 108in D x 120in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Leather |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366303 |
| Product UPC: | 4512839470009 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 108 120 Gray Sofa Set |
| 192 108 120 Gray Sofa |
| 108 120 Gray Sofa |
| 120 Gray Sofa Set |
| Gray Sofa Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Gray Sofa Set By Homeroots - 366303
Turn your home into an amazing center for receiving every kind of guest. This sofa set is made of quality wood upholstered in leather and built to last. With a gray finish, the set not only offers premium comfort but also adds elegance into your home. Bring it into your living space for a beautiful and refreshing update. Dimensions: 192" X 108" X 120".
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 192in W x 108in D x 120in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Leather |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366303 |
| Product UPC: | 4512839470009 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 108 120 Gray Sofa Set |
| 192 108 120 Gray Sofa |
| 108 120 Gray Sofa |
| 120 Gray Sofa Set |
| Gray Sofa Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Turn your home into an amazing center for receiving every kind of guest. This sofa set is made of quality wood upholstered in leather and built to last. With a gray finish, the set not only offers premium comfort but also adds elegance into your home. Bring it into your living space for a beautiful and refreshing update. Dimensions: 192" X 108" X 120".
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 192in W x 108in D x 120in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Leather |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366303 |
| Product UPC: | 4512839470009 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 108 120 Gray Sofa Set |
| 192 108 120 Gray Sofa |
| 108 120 Gray Sofa |
| 120 Gray Sofa Set |
| Gray Sofa Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























