
Gray Round Steel End or Side Table By Homeroots
Show off your good taste with this Gray Round Steel End or Side Table. It has a clean and contemporary style that will definitely breathe some fresh air into your interior. Not to mention how obviously well-made it is. This marvelous side table is made from high grade aluminum and has a sublime powdered coated finish for durability. Moreover, this accent side or end table is tremendously versatile as well. You can fit it into any room of your home. 25" X 20" X 20"
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 25in H |
| Product Material: | Steel |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Stainless Steel |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | E-Coating and Powder Coating Finish |
| Top Color: | Gray |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372276 |
| Product UPC: | 4512839463926 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Round Steel End Table |
| Steel End Table |
| Gray Round Steel End |
| Round Steel End Table |
| Gray Round Steel |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Gray Round Steel End or Side Table By Homeroots
Show off your good taste with this Gray Round Steel End or Side Table. It has a clean and contemporary style that will definitely breathe some fresh air into your interior. Not to mention how obviously well-made it is. This marvelous side table is made from high grade aluminum and has a sublime powdered coated finish for durability. Moreover, this accent side or end table is tremendously versatile as well. You can fit it into any room of your home. 25" X 20" X 20"
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 25in H |
| Product Material: | Steel |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Stainless Steel |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | E-Coating and Powder Coating Finish |
| Top Color: | Gray |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372276 |
| Product UPC: | 4512839463926 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Round Steel End Table |
| Steel End Table |
| Gray Round Steel End |
| Round Steel End Table |
| Gray Round Steel |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Show off your good taste with this Gray Round Steel End or Side Table. It has a clean and contemporary style that will definitely breathe some fresh air into your interior. Not to mention how obviously well-made it is. This marvelous side table is made from high grade aluminum and has a sublime powdered coated finish for durability. Moreover, this accent side or end table is tremendously versatile as well. You can fit it into any room of your home. 25" X 20" X 20"
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 25in H |
| Product Material: | Steel |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Stainless Steel |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | E-Coating and Powder Coating Finish |
| Top Color: | Gray |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372276 |
| Product UPC: | 4512839463926 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Round Steel End Table |
| Steel End Table |
| Gray Round Steel End |
| Round Steel End Table |
| Gray Round Steel |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























