
Gray Rosegold Velvet Dining Chair By Homeroots
Elegant and super modern, the Gray Rosegold Velvet Dining Chair is a an eye-catching piece that will take your dining room to the next level. With its sleek design, square legs, and elegant backrest it is a perfect dining chair for glass or marble dining tables. The rosegold legs radiate with elegance and luxury. 32" H x 22" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 22" W x 21" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Steel, Fabric |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472149 |
| Product UPC: | 606114578192 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $454.05
-65%$454.05
$158.92More Images




Gray Rosegold Velvet Dining Chair By Homeroots
Elegant and super modern, the Gray Rosegold Velvet Dining Chair is a an eye-catching piece that will take your dining room to the next level. With its sleek design, square legs, and elegant backrest it is a perfect dining chair for glass or marble dining tables. The rosegold legs radiate with elegance and luxury. 32" H x 22" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 22" W x 21" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Steel, Fabric |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472149 |
| Product UPC: | 606114578192 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elegant and super modern, the Gray Rosegold Velvet Dining Chair is a an eye-catching piece that will take your dining room to the next level. With its sleek design, square legs, and elegant backrest it is a perfect dining chair for glass or marble dining tables. The rosegold legs radiate with elegance and luxury. 32" H x 22" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 22" W x 21" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Steel, Fabric |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472149 |
| Product UPC: | 606114578192 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























