
Gray Polyurethane Stationary L Shaped Two Piece Sofa And Chaise By Homeroots
This Gray Polyurethane Stationary L Shaped Two Piece Sofa And Chaise Is Made From Sturdy And Resilient Polyurethane That Will Look And Feel Like Leather. Easy To Care For This Is A Great Option For Families And Spaces That Get Lots Of Use. Great For Everyday Lounging And For Entertaining, Sectionals Are An Ideal Way To Seat Multiple People. 33" H X 111" W X 80" D
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 111" W x 80" D |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 160.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 318828 |
| Product UPC: | 614486162888 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Gray Polyurethane Stationary L Shaped Two Piece Sofa And Chaise By Homeroots
This Gray Polyurethane Stationary L Shaped Two Piece Sofa And Chaise Is Made From Sturdy And Resilient Polyurethane That Will Look And Feel Like Leather. Easy To Care For This Is A Great Option For Families And Spaces That Get Lots Of Use. Great For Everyday Lounging And For Entertaining, Sectionals Are An Ideal Way To Seat Multiple People. 33" H X 111" W X 80" D
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 111" W x 80" D |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 160.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 318828 |
| Product UPC: | 614486162888 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Gray Polyurethane Stationary L Shaped Two Piece Sofa And Chaise Is Made From Sturdy And Resilient Polyurethane That Will Look And Feel Like Leather. Easy To Care For This Is A Great Option For Families And Spaces That Get Lots Of Use. Great For Everyday Lounging And For Entertaining, Sectionals Are An Ideal Way To Seat Multiple People. 33" H X 111" W X 80" D
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 111" W x 80" D |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 160.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 318828 |
| Product UPC: | 614486162888 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























