
Gray Piece Outdoor Dining Set with Cushions By Homeroots
Rattan dining set consists of six chairs+ four foot stools+one table. Dining Table: W74.80" H28.34" D49.21" with 0.19" glass. Cube Chairs : W23.62" H35.43" D23.62" with 1.96" cushion
Foot Stools : W17.71" H15.35" D17.71" with 1.96" cushion
Specifications
| Product Category: | Outdoor Dining Sets |
| Product Dimensions: | 129in W x 76in D x 46in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372320 |
| Product UPC: | 4512839445007 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 11Piece Outdoor Dining Set Cushions |
| Dining Set Cushions |
| Gray 11Piece Outdoor Dining Set |
| Outdoor Dining Set Cushions |
| 11Piece Outdoor Dining Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Gray Piece Outdoor Dining Set with Cushions By Homeroots
Rattan dining set consists of six chairs+ four foot stools+one table. Dining Table: W74.80" H28.34" D49.21" with 0.19" glass. Cube Chairs : W23.62" H35.43" D23.62" with 1.96" cushion
Foot Stools : W17.71" H15.35" D17.71" with 1.96" cushion
Specifications
| Product Category: | Outdoor Dining Sets |
| Product Dimensions: | 129in W x 76in D x 46in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372320 |
| Product UPC: | 4512839445007 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 11Piece Outdoor Dining Set Cushions |
| Dining Set Cushions |
| Gray 11Piece Outdoor Dining Set |
| Outdoor Dining Set Cushions |
| 11Piece Outdoor Dining Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rattan dining set consists of six chairs+ four foot stools+one table. Dining Table: W74.80" H28.34" D49.21" with 0.19" glass. Cube Chairs : W23.62" H35.43" D23.62" with 1.96" cushion
Foot Stools : W17.71" H15.35" D17.71" with 1.96" cushion
Specifications
| Product Category: | Outdoor Dining Sets |
| Product Dimensions: | 129in W x 76in D x 46in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372320 |
| Product UPC: | 4512839445007 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 11Piece Outdoor Dining Set Cushions |
| Dining Set Cushions |
| Gray 11Piece Outdoor Dining Set |
| Outdoor Dining Set Cushions |
| 11Piece Outdoor Dining Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























