
Gray Linen Upholstery Sectional Sofa By Homeroots
With its contemporary inspirations, this elegant collection features a "L" sectional sofa, reversible ottoman and wood-like tapered legs. With the Buttonless stitching details, tufted accents makes this one like a showpiece in your living room.
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 32in W x 81in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gray Linen |
| Finish: | Gray Linen |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347262 |
| Product UPC: | 4512839710808 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Linen Upholstery Sectional Sofa |
| Linen Upholstery Sectional Sofa |
| 35 Gray Linen Upholstery Sectional |
| Upholstery Sectional Sofa |
| Gray Linen Upholstery Sectional |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $842.48
-65%$842.48
$294.87More Images


Gray Linen Upholstery Sectional Sofa By Homeroots
With its contemporary inspirations, this elegant collection features a "L" sectional sofa, reversible ottoman and wood-like tapered legs. With the Buttonless stitching details, tufted accents makes this one like a showpiece in your living room.
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 32in W x 81in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gray Linen |
| Finish: | Gray Linen |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347262 |
| Product UPC: | 4512839710808 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Linen Upholstery Sectional Sofa |
| Linen Upholstery Sectional Sofa |
| 35 Gray Linen Upholstery Sectional |
| Upholstery Sectional Sofa |
| Gray Linen Upholstery Sectional |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With its contemporary inspirations, this elegant collection features a "L" sectional sofa, reversible ottoman and wood-like tapered legs. With the Buttonless stitching details, tufted accents makes this one like a showpiece in your living room.
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 32in W x 81in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gray Linen |
| Finish: | Gray Linen |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347262 |
| Product UPC: | 4512839710808 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Linen Upholstery Sectional Sofa |
| Linen Upholstery Sectional Sofa |
| 35 Gray Linen Upholstery Sectional |
| Upholstery Sectional Sofa |
| Gray Linen Upholstery Sectional |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























