
Gray Lattice Desk with Storage By Homeroots
Experience sheer productivity with the Gray Lattice Desk with Storage. Displaying a wide writing surface, the classic themed inspired desk includes a convenient drawer with a metallic gold handle for easy organizing and storage of office supplies. Unique lattice cut out designs adorn the side panels of the framework creating a mesmerizing appeal. Multipurpose in design the desk can be utilized as a work table or place it in your living room as a console. Transform your home with this vintage chic inspired desk. 30" x 43" x 21.75"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 30 H x 43 W x 21.75 D |
| Product Color: | Gray |
| Product Material: | eng wood,pine |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Updated industrial style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402030 |
| Product UPC: | 808230103450 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Lattice Desk Storage |
| Gray Lattice Desk |
| Lattice Desk Storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $619.28
-65%$619.28
$216.75More Images








Gray Lattice Desk with Storage By Homeroots
Experience sheer productivity with the Gray Lattice Desk with Storage. Displaying a wide writing surface, the classic themed inspired desk includes a convenient drawer with a metallic gold handle for easy organizing and storage of office supplies. Unique lattice cut out designs adorn the side panels of the framework creating a mesmerizing appeal. Multipurpose in design the desk can be utilized as a work table or place it in your living room as a console. Transform your home with this vintage chic inspired desk. 30" x 43" x 21.75"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 30 H x 43 W x 21.75 D |
| Product Color: | Gray |
| Product Material: | eng wood,pine |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Updated industrial style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402030 |
| Product UPC: | 808230103450 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Lattice Desk Storage |
| Gray Lattice Desk |
| Lattice Desk Storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Experience sheer productivity with the Gray Lattice Desk with Storage. Displaying a wide writing surface, the classic themed inspired desk includes a convenient drawer with a metallic gold handle for easy organizing and storage of office supplies. Unique lattice cut out designs adorn the side panels of the framework creating a mesmerizing appeal. Multipurpose in design the desk can be utilized as a work table or place it in your living room as a console. Transform your home with this vintage chic inspired desk. 30" x 43" x 21.75"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 30 H x 43 W x 21.75 D |
| Product Color: | Gray |
| Product Material: | eng wood,pine |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Updated industrial style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402030 |
| Product UPC: | 808230103450 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Lattice Desk Storage |
| Gray Lattice Desk |
| Lattice Desk Storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























