
Gray Industrial Pipe Design Twin Bed Frame By Homeroots
Combing both industrial and vintage style, this bed features a dusky gray metal open frame, complemented by pipe castings with dark bronze hand brush accents. It is stylish and sturdy, making it a great choice for someone seeking a simple yet stylish bedroom
80" X 43" X 45"
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 45 H x 80 W x 43 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Sandy Gray |
| Finish: | Sandy Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374292 |
| Product UPC: | 4512839429687 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Pipe Design Twin Bed Frame |
| Gray Industrial Pipe Design Twin |
| Industrial Pipe Design Twin Bed |
| Pipe Design Twin Bed |
| Gray Industrial Pipe Design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $577.21
-65%$577.21
$202.02More Images



Gray Industrial Pipe Design Twin Bed Frame By Homeroots
Combing both industrial and vintage style, this bed features a dusky gray metal open frame, complemented by pipe castings with dark bronze hand brush accents. It is stylish and sturdy, making it a great choice for someone seeking a simple yet stylish bedroom
80" X 43" X 45"
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 45 H x 80 W x 43 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Sandy Gray |
| Finish: | Sandy Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374292 |
| Product UPC: | 4512839429687 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Pipe Design Twin Bed Frame |
| Gray Industrial Pipe Design Twin |
| Industrial Pipe Design Twin Bed |
| Pipe Design Twin Bed |
| Gray Industrial Pipe Design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Combing both industrial and vintage style, this bed features a dusky gray metal open frame, complemented by pipe castings with dark bronze hand brush accents. It is stylish and sturdy, making it a great choice for someone seeking a simple yet stylish bedroom
80" X 43" X 45"
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 45 H x 80 W x 43 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Sandy Gray |
| Finish: | Sandy Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374292 |
| Product UPC: | 4512839429687 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Pipe Design Twin Bed Frame |
| Gray Industrial Pipe Design Twin |
| Industrial Pipe Design Twin Bed |
| Pipe Design Twin Bed |
| Gray Industrial Pipe Design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























