
Gray Industrial Pipe Design Full Bed Frame By Homeroots
Combing both industrial and vintage style, this bed features a dusky gray metal open frame, complemented by pipe castings with dark bronze hand brush accents. It is stylish and sturdy, making it a great choice for someone seeking a simple yet stylish bedroom
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 45 H x 80 W x 58 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Sandy Gray |
| Finish: | Sandy Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374288 |
| Product UPC: | 4512839429731 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Industrial Pipe Design Bed |
| Industrial Pipe Design Bed Frame |
| Pipe Design Bed Frame |
| Industrial Pipe Design Bed |
| Gray Industrial Pipe Design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $652.65
-65%$652.65
$228.43More Images




Gray Industrial Pipe Design Full Bed Frame By Homeroots
Combing both industrial and vintage style, this bed features a dusky gray metal open frame, complemented by pipe castings with dark bronze hand brush accents. It is stylish and sturdy, making it a great choice for someone seeking a simple yet stylish bedroom
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 45 H x 80 W x 58 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Sandy Gray |
| Finish: | Sandy Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374288 |
| Product UPC: | 4512839429731 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Industrial Pipe Design Bed |
| Industrial Pipe Design Bed Frame |
| Pipe Design Bed Frame |
| Industrial Pipe Design Bed |
| Gray Industrial Pipe Design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Combing both industrial and vintage style, this bed features a dusky gray metal open frame, complemented by pipe castings with dark bronze hand brush accents. It is stylish and sturdy, making it a great choice for someone seeking a simple yet stylish bedroom
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 45 H x 80 W x 58 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Sandy Gray |
| Finish: | Sandy Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374288 |
| Product UPC: | 4512839429731 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Industrial Pipe Design Bed |
| Industrial Pipe Design Bed Frame |
| Pipe Design Bed Frame |
| Industrial Pipe Design Bed |
| Gray Industrial Pipe Design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























