
Gray Embossed Faux Wood Rectangular Mirror By Homeroots
Add some chic charm to your home with the beautiful Gray Embossed Faux Wood Rectangular Mirror. This stylish beveled mirror features a crystal clear reflection and a unique embossed texture radiating that chic vibe. The exquisite embossed pattern makes it an eye-catching accent piece for any room, hallway, or entryway. 35" x 23" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 23" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Embossed Gray |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401216 |
| Product UPC: | 808230095311 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $221.94
-65%$221.94
$77.68More Images



Gray Embossed Faux Wood Rectangular Mirror By Homeroots
Add some chic charm to your home with the beautiful Gray Embossed Faux Wood Rectangular Mirror. This stylish beveled mirror features a crystal clear reflection and a unique embossed texture radiating that chic vibe. The exquisite embossed pattern makes it an eye-catching accent piece for any room, hallway, or entryway. 35" x 23" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 23" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Embossed Gray |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401216 |
| Product UPC: | 808230095311 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some chic charm to your home with the beautiful Gray Embossed Faux Wood Rectangular Mirror. This stylish beveled mirror features a crystal clear reflection and a unique embossed texture radiating that chic vibe. The exquisite embossed pattern makes it an eye-catching accent piece for any room, hallway, or entryway. 35" x 23" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 23" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Embossed Gray |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401216 |
| Product UPC: | 808230095311 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























