
Gray Cornice Molding Double Door Curio Cabinet By Homeroots
Keep your favorite items on display with this gorgeous updated classic Cornice Molding Double Door Curio Cabinet. Six shelves organize everything from collectibles to family photos, while windowpane-inspired glass and elegant molding gives your home a sleek yet classic feel. The multifunctional design allows this storage piece to work in a variety of spaces including living room, dining room, and office. 77.8" x 39.5" x 14"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 39.5in W x 14in D x 77.75in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Cool gray and white finish |
| Product Color: | Gray |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099814 |
| Product SKU: | 401666 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Cornice Molding Double Door |
| Molding Double Door Curio Cabinet |
| Cornice Molding Double Door Curio |
| Gray Cornice Molding Double |
| Cornice Molding Double Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,243.64
-65%$1,243.64
$435.27More Images








Gray Cornice Molding Double Door Curio Cabinet By Homeroots
Keep your favorite items on display with this gorgeous updated classic Cornice Molding Double Door Curio Cabinet. Six shelves organize everything from collectibles to family photos, while windowpane-inspired glass and elegant molding gives your home a sleek yet classic feel. The multifunctional design allows this storage piece to work in a variety of spaces including living room, dining room, and office. 77.8" x 39.5" x 14"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 39.5in W x 14in D x 77.75in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Cool gray and white finish |
| Product Color: | Gray |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099814 |
| Product SKU: | 401666 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Cornice Molding Double Door |
| Molding Double Door Curio Cabinet |
| Cornice Molding Double Door Curio |
| Gray Cornice Molding Double |
| Cornice Molding Double Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Keep your favorite items on display with this gorgeous updated classic Cornice Molding Double Door Curio Cabinet. Six shelves organize everything from collectibles to family photos, while windowpane-inspired glass and elegant molding gives your home a sleek yet classic feel. The multifunctional design allows this storage piece to work in a variety of spaces including living room, dining room, and office. 77.8" x 39.5" x 14"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 39.5in W x 14in D x 77.75in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Cool gray and white finish |
| Product Color: | Gray |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099814 |
| Product SKU: | 401666 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Cornice Molding Double Door |
| Molding Double Door Curio Cabinet |
| Cornice Molding Double Door Curio |
| Gray Cornice Molding Double |
| Cornice Molding Double Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























