
Gray Buffet By Homeroots - 366218
our exotic buffet makes your dining absolutely impressive with the best of modern vibes. the buffet is crafted of durable wood and comes with two storage compartments for your dining items. a sturdy base provides balance while its gray finish and ultra modern profile makes it a beautiful piece in your dining decor. dimensions: 72" x 22" x 35".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 72in W x 22in D x 35in H |
| Product Material: | High Gloss |
| Finish: | High Gloss |
| Product Color: | Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839470856 |
| Product SKU: | 366218 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 72 22 35 Gray Buffet |
| 35 Gray Buffet |
| 22 35 Gray Buffet |
| 72 22 35 Gray |
| 72 22 35 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Gray Buffet By Homeroots - 366218
our exotic buffet makes your dining absolutely impressive with the best of modern vibes. the buffet is crafted of durable wood and comes with two storage compartments for your dining items. a sturdy base provides balance while its gray finish and ultra modern profile makes it a beautiful piece in your dining decor. dimensions: 72" x 22" x 35".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 72in W x 22in D x 35in H |
| Product Material: | High Gloss |
| Finish: | High Gloss |
| Product Color: | Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839470856 |
| Product SKU: | 366218 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 72 22 35 Gray Buffet |
| 35 Gray Buffet |
| 22 35 Gray Buffet |
| 72 22 35 Gray |
| 72 22 35 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
our exotic buffet makes your dining absolutely impressive with the best of modern vibes. the buffet is crafted of durable wood and comes with two storage compartments for your dining items. a sturdy base provides balance while its gray finish and ultra modern profile makes it a beautiful piece in your dining decor. dimensions: 72" x 22" x 35".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 72in W x 22in D x 35in H |
| Product Material: | High Gloss |
| Finish: | High Gloss |
| Product Color: | Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839470856 |
| Product SKU: | 366218 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 72 22 35 Gray Buffet |
| 35 Gray Buffet |
| 22 35 Gray Buffet |
| 72 22 35 Gray |
| 72 22 35 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























