
Gray Antique Brass Dining Chair By Homeroots
Take dining to a whole new level with the Gray Antique Brass Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a metal base with a beautiful antique brass finish and a masterfully upholstered seat in a modern gray color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 33.5" H x 23" W x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 33.5" H x 23" W x 24" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Fabric, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472188 |
| Product UPC: | 606114578581 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $567.73
-65%$567.73
$198.71More Images




Gray Antique Brass Dining Chair By Homeroots
Take dining to a whole new level with the Gray Antique Brass Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a metal base with a beautiful antique brass finish and a masterfully upholstered seat in a modern gray color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 33.5" H x 23" W x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 33.5" H x 23" W x 24" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Fabric, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472188 |
| Product UPC: | 606114578581 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Take dining to a whole new level with the Gray Antique Brass Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a metal base with a beautiful antique brass finish and a masterfully upholstered seat in a modern gray color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 33.5" H x 23" W x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 33.5" H x 23" W x 24" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Fabric, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472188 |
| Product UPC: | 606114578581 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























