
Gray and White Pinstripes Tufted Storage Ottoman By Homeroots
Charming and casually elegant, the Gray and White Pinstripes Tufted Storage Ottoman is a versatile piece for your living room, bedroom, playroom or family room. It features hidden storage space and is masterfully upholstered with a classical single tufted seat in a fresh and updated pinstripe pattern. The dark wood finish feet give this piece a modern flair. A stylish and fashionable way to add seating and storage to your space. 17.5" x 22" x 22".
Specifications
| Product Category: | Ottomans |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 17.5in H |
| Product Material: | 97% Polyurethane Foam |
| Product Color: | Gray |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 469423 |
| Product UPC: | 606114550907 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $126.90
-65%$126.90
$44.41More Images






Gray and White Pinstripes Tufted Storage Ottoman By Homeroots
Charming and casually elegant, the Gray and White Pinstripes Tufted Storage Ottoman is a versatile piece for your living room, bedroom, playroom or family room. It features hidden storage space and is masterfully upholstered with a classical single tufted seat in a fresh and updated pinstripe pattern. The dark wood finish feet give this piece a modern flair. A stylish and fashionable way to add seating and storage to your space. 17.5" x 22" x 22".
Specifications
| Product Category: | Ottomans |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 17.5in H |
| Product Material: | 97% Polyurethane Foam |
| Product Color: | Gray |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 469423 |
| Product UPC: | 606114550907 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Charming and casually elegant, the Gray and White Pinstripes Tufted Storage Ottoman is a versatile piece for your living room, bedroom, playroom or family room. It features hidden storage space and is masterfully upholstered with a classical single tufted seat in a fresh and updated pinstripe pattern. The dark wood finish feet give this piece a modern flair. A stylish and fashionable way to add seating and storage to your space. 17.5" x 22" x 22".
Specifications
| Product Category: | Ottomans |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 17.5in H |
| Product Material: | 97% Polyurethane Foam |
| Product Color: | Gray |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 469423 |
| Product UPC: | 606114550907 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























