
Gray Aluminum Indoor Outdoor Tray Table By Homeroots
This versatile indoor/outdoor contemporary designed end table transforms the classic "tray table", bridging it to the modern world. This versatile piece would look just as great on patio or porch as it would in living room or bedside. Its contemporary design will definitely breathe some fresh air into your decor. This marvelous side table is made from high grade aluminum and has a sturdy gray powder coated finish. You can mix this long lasting and sturdy side table with other decorations to create a perfect look. 19" X 15" X 29"
Specifications
| Product Category: | TV Tray Tables |
| Product Dimensions: | 19in W x 15in D x 29in H |
| Product Material: | Aluminum |
| Base Material: | Aluminum |
| Top Material: | Aluminum |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Powder Coating |
| Top Color: | Gray |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 372274 |
| Product UPC: | 4512839463940 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Aluminum Indoor Outdoor Tray Table |
| Gray Aluminum Indoor Outdoor Tray |
| Outdoor Tray Table |
| Indoor Outdoor Tray Table |
| Aluminum Indoor Outdoor Tray |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $102.16
-65%$102.16
$35.76More Images





Gray Aluminum Indoor Outdoor Tray Table By Homeroots
This versatile indoor/outdoor contemporary designed end table transforms the classic "tray table", bridging it to the modern world. This versatile piece would look just as great on patio or porch as it would in living room or bedside. Its contemporary design will definitely breathe some fresh air into your decor. This marvelous side table is made from high grade aluminum and has a sturdy gray powder coated finish. You can mix this long lasting and sturdy side table with other decorations to create a perfect look. 19" X 15" X 29"
Specifications
| Product Category: | TV Tray Tables |
| Product Dimensions: | 19in W x 15in D x 29in H |
| Product Material: | Aluminum |
| Base Material: | Aluminum |
| Top Material: | Aluminum |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Powder Coating |
| Top Color: | Gray |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 372274 |
| Product UPC: | 4512839463940 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Aluminum Indoor Outdoor Tray Table |
| Gray Aluminum Indoor Outdoor Tray |
| Outdoor Tray Table |
| Indoor Outdoor Tray Table |
| Aluminum Indoor Outdoor Tray |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This versatile indoor/outdoor contemporary designed end table transforms the classic "tray table", bridging it to the modern world. This versatile piece would look just as great on patio or porch as it would in living room or bedside. Its contemporary design will definitely breathe some fresh air into your decor. This marvelous side table is made from high grade aluminum and has a sturdy gray powder coated finish. You can mix this long lasting and sturdy side table with other decorations to create a perfect look. 19" X 15" X 29"
Specifications
| Product Category: | TV Tray Tables |
| Product Dimensions: | 19in W x 15in D x 29in H |
| Product Material: | Aluminum |
| Base Material: | Aluminum |
| Top Material: | Aluminum |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Powder Coating |
| Top Color: | Gray |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 372274 |
| Product UPC: | 4512839463940 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Aluminum Indoor Outdoor Tray Table |
| Gray Aluminum Indoor Outdoor Tray |
| Outdoor Tray Table |
| Indoor Outdoor Tray Table |
| Aluminum Indoor Outdoor Tray |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























