
Gray Aluminum Indoor Outdoor Round End Table By Homeroots
This versatile round indoor/outdoor contemporary designed end/side table transforms your space. This versatile piece would look just as great on patio or porch as it would in living room or bedside. Its contemporary design will definitely breathe some fresh air into your decor. This marvelous side table is made from high grade aluminum and has a sturdy gray powder coated finish. You can mix this long lasting and sturdy side table with other decorations to create a perfect look. 18" X 18" X 18"
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 18in D x 18in H |
| Product Material: | Aluminum |
| Base Material: | Aluminum |
| Top Material: | Aluminum |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Powder Coated |
| Top Color: | Gray |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372278 |
| Product UPC: | 4512839463902 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Indoor Outdoor Round End Table |
| Gray Aluminum Indoor Outdoor Round |
| Outdoor Round End Table |
| Aluminum Indoor Outdoor Round End |
| Gray Aluminum Indoor Outdoor |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Gray Aluminum Indoor Outdoor Round End Table By Homeroots
This versatile round indoor/outdoor contemporary designed end/side table transforms your space. This versatile piece would look just as great on patio or porch as it would in living room or bedside. Its contemporary design will definitely breathe some fresh air into your decor. This marvelous side table is made from high grade aluminum and has a sturdy gray powder coated finish. You can mix this long lasting and sturdy side table with other decorations to create a perfect look. 18" X 18" X 18"
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 18in D x 18in H |
| Product Material: | Aluminum |
| Base Material: | Aluminum |
| Top Material: | Aluminum |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Powder Coated |
| Top Color: | Gray |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372278 |
| Product UPC: | 4512839463902 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Indoor Outdoor Round End Table |
| Gray Aluminum Indoor Outdoor Round |
| Outdoor Round End Table |
| Aluminum Indoor Outdoor Round End |
| Gray Aluminum Indoor Outdoor |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This versatile round indoor/outdoor contemporary designed end/side table transforms your space. This versatile piece would look just as great on patio or porch as it would in living room or bedside. Its contemporary design will definitely breathe some fresh air into your decor. This marvelous side table is made from high grade aluminum and has a sturdy gray powder coated finish. You can mix this long lasting and sturdy side table with other decorations to create a perfect look. 18" X 18" X 18"
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 18in D x 18in H |
| Product Material: | Aluminum |
| Base Material: | Aluminum |
| Top Material: | Aluminum |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Powder Coated |
| Top Color: | Gray |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372278 |
| Product UPC: | 4512839463902 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Indoor Outdoor Round End Table |
| Gray Aluminum Indoor Outdoor Round |
| Outdoor Round End Table |
| Aluminum Indoor Outdoor Round End |
| Gray Aluminum Indoor Outdoor |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























