
Gray Accent Chair By Homeroots
Bring a beautiful touch of charm to your home with this lovely accent chair. This chair features a stylish design with a timeless shape that is sure to impress. The accent chair is built to last being made from a strong and durable frame and wrapped in a rich fabric upholstery that keeps this piece looking great. Some minor assembly is required.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 32in W x 32in D x 28in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid + Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Fabric |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366248 |
| Product UPC: | 4512839470559 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 28 Gray Accent Chair |
| 28 Gray Accent Chair |
| Gray Accent Chair |
| 32 32 28 Gray |
| 32 32 28 Gray Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Gray Accent Chair By Homeroots
Bring a beautiful touch of charm to your home with this lovely accent chair. This chair features a stylish design with a timeless shape that is sure to impress. The accent chair is built to last being made from a strong and durable frame and wrapped in a rich fabric upholstery that keeps this piece looking great. Some minor assembly is required.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 32in W x 32in D x 28in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid + Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Fabric |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366248 |
| Product UPC: | 4512839470559 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 28 Gray Accent Chair |
| 28 Gray Accent Chair |
| Gray Accent Chair |
| 32 32 28 Gray |
| 32 32 28 Gray Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring a beautiful touch of charm to your home with this lovely accent chair. This chair features a stylish design with a timeless shape that is sure to impress. The accent chair is built to last being made from a strong and durable frame and wrapped in a rich fabric upholstery that keeps this piece looking great. Some minor assembly is required.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 32in W x 32in D x 28in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid + Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Fabric |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366248 |
| Product UPC: | 4512839470559 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 28 Gray Accent Chair |
| 28 Gray Accent Chair |
| Gray Accent Chair |
| 32 32 28 Gray |
| 32 32 28 Gray Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























