
Grained Wooden Frame Cocktail Table With Trestle Base, Dark Brown By Benzara
Provide your guests with a riveting experience by incorporating this Cocktail Table and serving them snacks and drinks on it. Featuring grain details on the top and the frame, it is constructed from the combination of solid wood, veneer and engineered wood.
Specifications
| Product Dimensions: | 16.63 H x 56.06 W x 42.06 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer and Engineered Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213239 |
| Product UPC: | 192551415218 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | LTL |
Features and Benefits
| A single piece of Cocktail Table |
| Transitional style construction |
| Comes with a rectangular tabletop |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Grained Wooden Frame Cocktail Table With Trestle Base, Dark Brown By Benzara
Provide your guests with a riveting experience by incorporating this Cocktail Table and serving them snacks and drinks on it. Featuring grain details on the top and the frame, it is constructed from the combination of solid wood, veneer and engineered wood.
Specifications
| Product Dimensions: | 16.63 H x 56.06 W x 42.06 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer and Engineered Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213239 |
| Product UPC: | 192551415218 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | LTL |
Features and Benefits
| A single piece of Cocktail Table |
| Transitional style construction |
| Comes with a rectangular tabletop |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Provide your guests with a riveting experience by incorporating this Cocktail Table and serving them snacks and drinks on it. Featuring grain details on the top and the frame, it is constructed from the combination of solid wood, veneer and engineered wood.
Specifications
| Product Dimensions: | 16.63 H x 56.06 W x 42.06 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer and Engineered Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213239 |
| Product UPC: | 192551415218 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | LTL |
Features and Benefits
| A single piece of Cocktail Table |
| Transitional style construction |
| Comes with a rectangular tabletop |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























