
Grained Rectangular Wooden Bench With Turned Legs, Natural Brown And White By Benzara
Add a transitional flair to your existing decor setting by bringing in this Bench which showcases grain details and offers a rectangular wooden seat. Supported on turned legs, it is constructed sturdily from hardwood frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 14 H x 18 W x 48 L |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown and White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM61451 |
| Product UPC: | 192551419513 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Bench |
| A single piece of Bench |
| Offers a rectangular wooden seating space |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $180.37
-65%$180.37
$63.13More Images





Grained Rectangular Wooden Bench With Turned Legs, Natural Brown And White By Benzara
Add a transitional flair to your existing decor setting by bringing in this Bench which showcases grain details and offers a rectangular wooden seat. Supported on turned legs, it is constructed sturdily from hardwood frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 14 H x 18 W x 48 L |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown and White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM61451 |
| Product UPC: | 192551419513 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Bench |
| A single piece of Bench |
| Offers a rectangular wooden seating space |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a transitional flair to your existing decor setting by bringing in this Bench which showcases grain details and offers a rectangular wooden seat. Supported on turned legs, it is constructed sturdily from hardwood frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 14 H x 18 W x 48 L |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown and White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM61451 |
| Product UPC: | 192551419513 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Bench |
| A single piece of Bench |
| Offers a rectangular wooden seating space |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























