
Golden Plated And Black Glass Serving Cart By Homeroots
This serving cart stands at the extreme of sophistication and with its fashionable platforms, meals can better be served. Its gold plated frame highlight beautifully the whole design to give it a royal profile. This masterpiece features four elegant caster wheels with gold plated ream for easy mobility. The serving cart comes with three black printed tempered glass shelves that provide ample space for trays, plates and other serving details. Weight capacity: 10Lbs
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 38in W x 21in D x 33in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Golden Plated & Black Gla |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689211811782 |
| Product SKU: | 286124 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Plated Black Glass Serving Cart |
| Glass Serving Cart |
| Black Glass Serving Cart |
| 33 Golden Plated Black Glass |
| Golden Plated Black Glass Serving |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Golden Plated And Black Glass Serving Cart By Homeroots
This serving cart stands at the extreme of sophistication and with its fashionable platforms, meals can better be served. Its gold plated frame highlight beautifully the whole design to give it a royal profile. This masterpiece features four elegant caster wheels with gold plated ream for easy mobility. The serving cart comes with three black printed tempered glass shelves that provide ample space for trays, plates and other serving details. Weight capacity: 10Lbs
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 38in W x 21in D x 33in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Golden Plated & Black Gla |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689211811782 |
| Product SKU: | 286124 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Plated Black Glass Serving Cart |
| Glass Serving Cart |
| Black Glass Serving Cart |
| 33 Golden Plated Black Glass |
| Golden Plated Black Glass Serving |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This serving cart stands at the extreme of sophistication and with its fashionable platforms, meals can better be served. Its gold plated frame highlight beautifully the whole design to give it a royal profile. This masterpiece features four elegant caster wheels with gold plated ream for easy mobility. The serving cart comes with three black printed tempered glass shelves that provide ample space for trays, plates and other serving details. Weight capacity: 10Lbs
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 38in W x 21in D x 33in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Golden Plated & Black Gla |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689211811782 |
| Product SKU: | 286124 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Plated Black Glass Serving Cart |
| Glass Serving Cart |
| Black Glass Serving Cart |
| 33 Golden Plated Black Glass |
| Golden Plated Black Glass Serving |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























